نصب و راه اندازی نسخه کاربر بر روی رایانه خدمت گیرنده

ایجاد رابط نرم افزار کاربر جهت بهره مندی از نرم افزار های به اشتراک گذاشته شده


 

1. نصب

 

رایانه(های) خدمت گیرنده، رایانه ای است که میتواند به رایانه خدمت دهنده که آپتار مدیر بر روی آن نصب شده است متصل شده و نرم افزارهای نصب شده بر روی آن را اجرا کند.

 

توجه: رایانه خدمت گیرنده بایستی دارای مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری مناسب جهت اجرای نرم افزارها و دسترسی به  آنها برخوردار باشد. برای اطلاع از مشخصات مناسب از راهنمای حداقل سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز آپتار کمک بگیرید.

 

بر روی فایل نصب نرم افزار دوبار کلیک کنید.

 

مسیر نصب نرم افزار را مشخص کنید. گزینه I agree to the License terms and conditions را تیک بزنید و بر روی INSTALL کلیک کنید.

 

 

پس از اتمام فرایند نصب بر روی Finish کلیک کنید.

 

 

2. راه اندازی

 

فایل اجرایی برنامه کلاینت را از روی میز کار و یا منوی برنامه ها اجرا کنید. 

 

 

بعد از اجرای برنامه لوگوی نرم افزار در کنار صفحه دیده می شود که با کلیک روی آن پنجره ی ورود به آپتار باز می شود.

 

 

آدرس آی پی سرور آپتار را وارد کنید. با انتخاب گزینه تست، میتوانید از صحت عملکرد مشخصات وارد شده و ارتباط با سرور اطمینان حاصل نمایید.

 

 

 

 

در این صفحه نام کاربری و رمز تعریف شده روی سرور را وارد کرده و با زدن دکمه تمام وارد میزکار شوید.

 

 

 

اکنون در پنجره ای که در گوشه ی صفحه ظاهر می شود نرم افزار ها و میزکارهایی که به آنها دسترسی دارید و همچنین آخرین فایل ها را میبینید.

برای اجرای نرم افزار و یا میزکار بر روی نام آن کلیک کنید. پس از چند لحظه نرم افزار مورد نظر اجرا و قابل استفاده خواهد بود. پس از اجرای نرم افزار، پنلی در بالای نرم افزار نمایش داده می شود. در این پنل گزینه های خروج، خروج موقت، همه برنامه ها و برنامه های باز وجود دارد. کاربر با انتخاب گزینه همه برنامه ها، میتواند تمامی نرم افزارهایی که به آنها دسترسی دارد را مشاهده کند. با انتخاب گزینه برنامه های باز، برنامه های در حال اجرا نمایش داده می شوند

انتخاب گزینه خروج موقت از برنامه، کاربر به صورت موقت از برنامه خارج میشود ولی تمام برنامه های در حال اجرا تا وارد شدن مجدد به برنامه، بدون تغییر باقی می مانند. برای خارج شدن از برنامه، با انتخاب گزینه خروج، برنامه آپتار بسته می شود.

 

توجه: در صورتی که کاربر برای اولین بار است که نرم افزاری را اجرا می کند، مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

 

 

پس از اجرای نرم افزار، پنلی در بالای نرم افزار نمایش داده می شود. در این پنل گزینه های خروج، خروج موقت، تمام نرم افزارها و نرم افزارهای اجرا شده وجود دارد. کاربر با انتخاب گزینه همه برنامه ها، میتواند تمامی نرم افزارهایی که به آنها دسترسی دارد را مشاهده کند. با انتخاب گزینه نرم افزارهای اجرا شده، نرم افزارهای در حال اجرا نمایش داده می شوند.

 

 

توجه: در صورتی که در برنامه های باز شده فایل ذخیره نشده ای دارید قبل از خروج می بایست آن را ذخیره کنید.