تعیین خط مشی در آپتار مدیر

تعیین خط مشی برای کاربران و گروه ها با هدف تعیین دسترسی، زمان و ...


 

مرورگر خود را اجرا کرده و آدرس Http://IP Address/aptar را در آن وارد کنید تا وارد پنل مدیریت شوید.برای وارد شدن به بخش مدیریت، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

 

از منوی سمت راست روی گزینه خط مشی کلیک کنید.

 

1- ایجاد خط مشی

 

در کادر نام، عنوان مورد نظر برای خط مشی را وارد کنید و بر روی ذخیره کلیک کنید. برای تعیین نوع نمایش، دسترسی سخت افزار، گروه و ... بر روی گزینه بعدی کلیک کنید. در لیست سمت چپ، عنوان خط مشی های ایجاد شده، نمایش داده میشوند. با کلیک روی نماد سطل زباله نیز می توانید خط مشی ایجاد شده را حذف کنید.

 

 

 

 

2-نمایش

 

با انتخاب گزینه بعدی، و فعال شدن گزینه نمایش، با انتخاب میزان عمق رنگ دلخواه، میتوانید نوع نمایش تصویر کاربر را تنظیم نمایید. در صورت اتمام تغییرات، با انتخاب گزینه ذخیره، میتوانید تنظیمات را ذخیره نمایید و در صورت نیاز به تنظیمات بیشتر بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید.

 

 

 

 

3-دسترسی سخت افزار

 

با انتخاب گزینه دسترسی سخت افزار، میتوانید میزان دسترسی کاربران به سخت افزارهایی مانند درایو های سیستم و یا پرینتر محلی و ... را تعیین نمایید.

 

 

 

 

4- تعیین گروه

 

در قسمت گروه، میتوانید خط مشی ایجاد شده را برای گروه مورد نظر اعمال کنید. میتوان هر خط مشی ایجاد شده را برای یک یا چند گروه خاص، و یا با کلیک بر روی گزینه انتخاب همه، آن خط مشی را برای تمامی گروه ها اعمال کرد.

 

توجه: میتوان قبل از ایجاد خط مشی، از لیست سمت راست، گروه های مورد نظر را ایجاد و کاربران عضو را برای آنها تعریف کرد.

 

 

 

5-تعیین زمان
با انتخاب گزینه زمان در قسمت خط مشی، میتوانید به صورت دقیق مدت زمان اجرای نرم افزار توسط کاربر، و حتی زمان خروج کاربر از نرم افزار را تعیین و محدود نمایید.

 

 

6-دسترسی ها
با انتخاب گزینه بعدی و باز شدن قسمت دسترسی ها، میتوانید نمایش درایوهای سرور، دسترسی یا عدم دسترسی درایو ها، دسترسی به control panel و ... را برای کاربر یا گروه، فعال و یا غیر فعال نمایید.

 

 

7-دسترسی وب
در قسمت دسترسی وب، میتوانید برای کاربر یا گروه مورد نظر، دسترسی از طریق وب، میزان عمق رنگ، صدا و ... را تنظیم کنید. با تکمیل تنظیمات مربوط به خط مشی، میتوانید بر روی گزینه ذخیره کلیک کرده و تنظیمات را ذخیره نمایید.
توجه: بعد از تنظیم خط مشی، میتوانید از لیست سمت راست، گزینه گروه و یا کاربران را انتخاب کرده و خط مشی های ایجاد شده را برای گروه و یا کاربران اعمال نمایید.